PC DESIGN
PC DESIGN

Takú reklamu chce mať každá firma. 3D logá a nápisy dávajú priestorom nový rozmer

 

Sú všade tam, kde treba osloviť zákazníka, zviditeľniť firmu a zaujať. 3D logá a svetelné reklamy majú mnoho podôb a materiálových riešení. Rôzne stravovacie, či ubytovacie prevádzky, ale aj ambulancie, predajne a kancelárie cez ne dávajú najavo firemnú identitu a komunikujú svoje posolstvá. Všetko decentne a dizajnovo. Martinská rodinná firma PC design sa zameriava na výrobu 3D nápisov v interiéroch i v exteriéroch. Jej majiteľ Peter Capko hovorí, že si zakladajú na osobnom prístupe a zmysle pre detail. Výroba i montáž každého loga či nápisu prejde jeho rukami. Kedysi bol zamestnancom strojárskej firmy a počas nočných zmien si začal konštruovať prvý CNC stroj na rezanie polystyrénu. K nemu postupne pribúdali ďalšie stroje a dnes vytvárajú logá z rôznych materiálov.

Aké materiály viete spracovať pri výrobe 3D nápisov?

Dokážeme spracovávať rôzne materiály: od polystyrénu, cez plexisklá a plasty až po kompozitné materiály, pracujeme aj s preglejkou (drevom), či kameňom, do ktorého sme logá frézovali. V súčasnosti majú mnohí zákazníci záujem o logá s machom. Robíme celé machové steny s 3D logom, ktoré môže byť aj podsvietené. Vytvorili sme si jedinečnú technológiu osádzania 3D písmen na neviditeľné dištančné podložky, vďaka ktorej sa 3D nápis akoby vznáša v machu. V našom portfóliu nájdete aj exkluzívne vyzerajúce lesklé 3D logá z plexiskla, ktoré sú veľmi obľúbené medzi našimi zákazníkmi.

Ktorý materiál je podľa vás najvhodnejší na výrobu 3D reklamy a ktorý najčastejšie svojim zákazníkom odporúčate?

Podľa reakcií našich zákazníkov by na prvom mieste bolo plexisklo. Po inštalácii 3D loga z plexiskla a hlavne po odstránení ochrannej fólie z neho sú klienti očarení leskom materiálu, zároveň v ňom vidia rôzne odrazy okolia a logu to dodáva iný rozmer. Ešte vyšší level exkluzivity takéto logo nadobudne, keď sa podsvieti.

Ak majú zákazníci záujem o rýchle a ekonomické riešenie svojej 3D reklamy, odporúčame im materiál PVC, ktorý je dostupný v bielom a v čiernom prevedení, prípadne sa dá tento materiál striekať podľa vzorkovníka RAL.

Mnohé firmy preferujú zase ekologickejší materiál pre svoj firemný 3D nápis, týmto odporúčame logá z masívneho dreva alebo preglejky, prípadne dýhovanej preglejky.

Keď získate zákazku, čo požadujete od klientov?

V prvom rade k 3D spracovaniu loga potrebujeme mať logo v krivkách, tzn. logo spracované grafikom vo vektorovom súbore. Mnohí klienti majú vypracované priamo od architekta aj vizualizácie 3D loga vo firemnom priestore. Táto skutočnosť je veľmi nápomocná aj pre nás, pretože vďaka vizualizáciám vieme zákazníkom ľahšie poradiť pri výbere vhodného materiálu a technológie.

Ale predpokladám, že niektorí klienti požadujú aj radu, kde logo umiestniť. Áno, mnohokrát klienti chcú poradiť, my im vieme vypracovať jednoduchý 3D náhľad, vďaka ktorému zákazníci častokrát menia nielen umiestnenie loga, ale aj samotnú veľkosť, prípadne farebné prevedenie 3D reklamy. Niektorí klienti majú zase striktnú predstavu o umiestnení loga na základe podkladov od architekta. Keď je to potrebné, vieme aj vycestovať za zákazníkmi a hľadáme spoločné riešenie na osobnej obhliadke priestoru.

Ktoré realizácie vám utkveli v pamäti?

Jednou z realizácií je určite francúzska reštaurácia Colette J´adore v Bratislava, kde okrem výroby zlatého interiérového a exteriérového loga sme od nich dostali zadanie vyrobiť červený neónový nápis J´adore, ktorý bude umiestnený pred toaletami a mal byť zaujímavým miestom na fotografovanie. A naozaj to funguje, neónový nápis od nás je obľúbeným selfie cieľom mnohých návštevníkov tohto jedinečného podniku. Realizácia, kde logo úplne zapadlo do firemného konceptu, resp. do konceptu riešenia interiéru budovy je 3D logo pre firmu Grolos v okrese Martin. Pri tejto realizácii sme použili tri technologické riešenia, spracovávali sme dýhovanú preglejku, 3D logo sme osadili na obrovskú machovú stenu a podsvietili sme ho backlight. Výsledný efekt bol perfektný, drevené logo v machu odkazuje na obsahové zameranie firmy – predaj záhradkárskej a lesníckej techniky.

S pojmom exkluzívnosti sa nám spája realizácia 3D loga pre firmu Furmenta v meste Dunajská Streda. Dopytovali od nás logo z luxusného materiálu, ktoré bude svietiť a bude umiestnené na lesklom podklade. Pri tejto zákazke sme spracovávali tie najdrahšie materiály a výsledok bol priam ohromujúci. Čiernym plexisklom sme obložili celú stenu, na ktorú sme umiestnili svetelné 3D logo z opálového plexiskla, ktoré z podkladu vystupuje bez akýchkoľvek úchytov a technických prvkov, čím sa ešte viac prehlbuje 3D efekt. Podsvietenie červenou, resp. korálovou farbou na čiernom podklade vytvára výrazný kontrast a je dominantným prvkom celej predajne.

Takže ešte stále vás dokáže zákazník posunúť?

Ak považujeme moment prekvapenia za posun vpred, tak určite áno. Práve netradičné zadania od klientov nám ponúkajú možnosť použiť nové technológie a byť kreatívni pri ich riešení. Niektorí klienti mali napríklad požiadavku zabudovať, resp. vyrobiť v 3D podobe ich vlastné logo ako súčasť nástenných hodín, prípadne iných úžitkových predmetov. Určite za zmienku stojí aj výroba 3D loga klientky v tvare korunky, ktorá zároveň slúži ako stojan na šperky. Nielen zákazníčka, ale aj my sme boli milo prekvapení samotným výsledkom.

Na akom území operujete?

Sústredíme sa najmä na slovenský trh, pôsobíme v rámci celého Slovenska, máme však za sebou aj realizácie v Rakúsku a v Čechách.

Keď sa porovnávate s konkurenciou, v čom ste pred ňou?

PC design je rodinná firma, máme teda osobnejší a ľudskejší prístup ku klientom. V dnešnej sterilnej a uponáhľanej dobe práve tento fakt mnohí zákazníci ocenia. Je im sympatické, že telefón zdvihne človek, ktorého rukami nakoniec prejde aj samotná výroba ich loga.

Ako veľké plus našej firmy vnímame aj fakt, že máme kompletné strojové vybavenie na spracovanie všetkých reklamných materiálov. Mnoho konkurenčných firiem funguje na princípe externej výroby, 3D reklamu si dávajú vyrábať do susedného Poľska, prípadne do Číny. V našej firme si všetko vyrábame sami, mnohokrát aj na prvý pohľad neviditeľné časti log ako sú nosné konštrukcie alebo rôzne úchyty na 3D písmená a pod.

Zároveň je našou firemnou filozofiou hľadať a nájsť vhodné riešenia pre všetkých klientov. Častokrát komunikujeme mailom alebo telefonicky so zákazníkmi aj mimo pracovného času, niekedy aj prostredníctvom video hovorov alebo osobných stretnutí. Kontaktujú nás menší živnostníci i veľké firmy, klienti s nižším i s vyšším rozpočtom pre 3D reklamu. Pri výbere materiálu a vhodnej technológie zohľadňujeme všetky tieto fakty a hľadáme spoločný kompromis akceptovateľný pre obe strany.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml