PC DESIGN
PC DESIGN

Blíži sa čas Vianoc. Advent už rozžiaril naše domovy a my všade vôkol nás cítime čaro najkrajších sviatkov roka. Je to obdobie, kedy v našom srdci zavládne pokoj a láska. Zároveň je to čas vzájomného obdarúvania.

Súčasťou predvianočných dní je aj nákup vianočných darčekov. Obdarovať tých najbližších, rodinu a priateľov, je zvyčajne jednoduchšie, pretože s nimi trávime viac času a poznáme ich priania. Avšak nájsť vhodný darček pre našich obchodných partnerov, či kolegov je už ťažšia úloha!

V prvom rade si treba položiť otázku, čo spája pracovný kolektív? Je to firma, resp. spoločnosť, v ktorej pracujete, alebo s ktorou obchodujete. Každá spoločnosť si vytvára firemnú identitu, ktorej nevyhnutnou súčasťou je firemné logo. Čo poviete na to, keby ste firemné logo premietli aj do darčeka?! Možnosti sú rozmanité! V nasledujúcich riadkoch Vám ponúknete 5+ tipov na darčeky pre ľudí z vášho pracovného prostredia.

 

1. Kancelárske predmety s firemným logom

Každý deň ich berieme do ruky, predmety ako perá, ceruzky, notesy, diáre, zápisníky, či poháre a hrnčeky. Tieto kancelárske potreby však môžu nabrať úplne iný rozmer, ak ich ozvláštnite logom firmy alebo firemným sloganom, prípadne menom jeho budúceho používateľa. Kancelárske predmety môžu byť potlačené alebo do nich môže byť vygravírované logo, či text. Gravírovať je možné do rôznych materiálov, obľúbené sú, napr. materiály ako plast, drevo, korok, sklo a pod. Vďaka personalizácii sa takýto predmet stáva dôležitým reklamným artiklom.

Darujte vašim spolupracovníkom predmety s firemným logom, praktický darček je vždy správna voľba v oficiálnej pracovnej sfére! Firemné predmety s logom plnia okrem úžitkovej funkcie, aj reklamnú. Vďaka nim sa bude prirodzeným spôsobom do sveta šíriť posolstvo vašej spoločnosti!

 

 

2. Originálny „kúsok“ oblečenia

Šatník každého z nás tvoria praktické i štýlové druhy oblečenia. Medzi tie praktické a ľahko kombinovateľné určite patria tričká, polokošele, mikiny, bundy a iné. Čo tak darovať svojim spolupracovníkom niečo praktické do ich šatníka? Mikinu s firemným sloganom, polokošeľu s logom alebo tričko s vianočným motívom?

Ak nepoznáte konfekčnú veľkosť svojich obchodných partnerov, či kolegov, nič nie je stratené, v dnešnej „oversize“ dobe nikoho neurazíte, ak zvolíte väčšiu veľkosť. Dôležitejšie je urobiť z darovaného textilu jedinečný kúsok! Práve potlač dokáže z jednoduchého trička spraviť nezameniteľný originál!

Textil môže byť potlačený na rôznych miestach (hruď, chrbát, rukáv a i.) a použité môžu byť rôzne motívy. Ak hľadáme vianočný darček, čo tak spojiť logo firmy a Vianoce?! Firemné logo sa môže stať hviezdou na vianočnom stromčeku, ktorý bude potlačený na červenej mikine. Fantázia má v tomto prípade zelenú! Potešte svojich spolupracovníkov a obchodných partnerov a darujte im originálny (vianočný) kúsok oblečenia!

 

 

3. Logo firmy ako dizajnový predmet

Väčšina firiem, či podnikov má v priestoroch svojich prevádzok 3D prevedenie svojho loga. Avšak logo firmy sa môže stať aj súčasťou praktického predmetu, napr. nástenných hodín, stojanov na šperky, či podnosov na dezerty. Kreativita v tomto prípade nemá hranice! Firemné logo v úlohe dizajnového predmetu len podčiarkne celkové vyžarovanie akéhokoľvek brandu a stane sa neprehliadnuteľným doplnkom pracovných priestorov. Kto by nechcel takýto darček?

 

 

4. Jedinečné dekoračné predmety

Do tejto kategórie môžeme zaradiť predmety, ktoré priamo nesúvisia s firemnou identitou, resp. logom firmy, ale sú úzko späté s náladou v pracovnom kolektíve a vzájomnou prepojenosťou jej členov.

Ak máte v pracovnom prostredí zdravú súťaživosť, vďaka ktorej vaša firma napreduje, je určité prínosné zaradiť do pracovných aktivít rôzne súťaže, napr. Top predajca mesiaca, Najlepší finančný poradca kvartálu, Majstri donutiek a pod. Prípadne prepojte súťaž s aktuálnym vianočným obdobím a zorganizujte vianočnú súťaž! Najlepší mikulášsky predajca alebo Víťaz adventného kvízu! Oceňte víťaza súťaže originálnou trofejou! Darujte mu víťazné Vianoce!

 

 

Chcete nejaký osobnejší darček? Máme tipy aj pre vás! Každý človek trávi svoj voľný čas nejakou spoločenskou alebo športovou aktivitou. Ak poznáte obľúbené voľnočasové aktivity svojich spolupracovníkov, kolegov a obchodných partnerov, darujte im darčeky, ktoré súvisia s ich hobby. Čo tak darovať aktívnemu športovcovi stojan na medaily? Fanúšik letectva by určite ocenil 3D dekoračný model „klzáka“! Alebo darujte modernú bielu 3D podobu jeleňa poľovníkovi!

 

 

5. Personalizovaný 3D nápis (3D menovka)

3D nápisy sa čoraz častejšie objavujú v interiéroch mnohých domácností i firiem. Niektoré vyjadrujú hlbšiu myšlienku, iné majú informačný charakter alebo len plnia estetickú funkciu. 3D nápis je možné vyrobiť z viacerých materiálov (plast, plexisklo, kompozit, preglejka a i.) v rôznych hrúbkach (3mm, 5mm, 10mm, 50mm) a farbách (obľúbené sú najmä biele a čierne 3D nápisy, je však možné si zvoliť aj pestrejšie farby). Aby sa 3D nápis stal jedinečným vianočným darčekom, mal by byť nejakým spôsobom prepojený s obdarovaným, napr. s jeho záujmami (turistika, motorky, lietanie, PC hry, cestovanie a i.) alebo pracovnou činnosťou. Takýto personalizovaný darček určite splní nejedno vianočné prianie!

 

 

Do kategórie 3D nápisov môžeme zaradiť aj personalizované 3D menovky. Tieto najčastejšie označujú krstné meno (prípadne priezvisko alebo titul), prípadne názov firmy. Súčasťou takejto menovky môže byť aj vianočný motív (stromček, zvonček, medovník a i.). Alebo môže byť 3D menovka vianočným prianím (Krásne Vianoce! Šťastné a veselé Vianoce! Požehnané Vianoce!). Tieto menovky sa stanú neodmysliteľnou súčasťou pracovného stola alebo poličky obdarovaných. Je to ideálny darček pod vianočný stromček pre vášho spolupracovníka alebo obchodného partnera!

 

 

BONUS 1: Machový obraz (napr. s 3D logom)

Obrazy zo stabilizovaného machu sú skvelým moderným riešením ako oživiť interiér sviežou zeleňou a priniesť kúsok prírody do priestorov interiérov. Výber stabilizovaných machov je široký, základné prevedenia sú tri: flatmoss (plochý mach), bolmoss (kopčekový mach) a rôzne druhy lišajníkov. Farebné prevedenia machov sú rozmanité, najobľúbenejšie sú rôzne odtiene zelenej, zvoliť si môžete aj pestrejšie farby ako červená, orandžová, žltá a i. Hlavnou výhodou tohto prírodného umenia je jeho bezúdržbovosť. Vďaka stabilizácii si mach zachováva svoju „živosť“, avšak nie je potrebná už žiadna ďalšia starostlivosť ako pri iných rastlinách. Do machového obrazu je možné osadiť 3D logo. 3D písmená a elementy loga sú uchytené na neviditeľných dištančných podložkách, vďaka ktorým sa logo a písmená akoby vznášajú „v machovej perinke“. 3D logo zasadené do „prírodného“ obrazu je naozaj výnimočným darčekom, ktorý určite ocení aj náročný obchodný partner!

 

 

BONUS 2: 3D logo firmy ako darček pre vášho obchodného partnera

Chcete na Vianoce obdarovať vášho obchodného partnera niečím veľkolepým? Oceňte jeho pracovný úspech a darujte mu jeho firemné 3D logo! Prípadne darčekový poukaz na 3D reklamu na mieru! Tento darček určite utuží vašu vzájomnú spoluprácu!

3D logá môžu byť svetelné alebo nesvetelné. Pri svetelnej 3D reklame existujú tieto alternatívy: samostatné 3D písmená podsvietené backlight, krabicové písmená, svietiace 3D písmená frézované z akrylového bloku, ligthboxy, alebo je možné 3D logo nasvietiť reflektormi.

Pri nesvetelných 3D logách sú k dispozícii viaceré materiálové prevedenia (XPS, PVC, plexisklo a akryl, drevo a preglejka, kompozitné materiály a i.) v rôznych hrúbkach (3mm, 5mm, 10mm, 50mm) a farbách. Mnohé logá vznikajú kombináciou dvoch materiálov, najobľúbenejšou je spojenie 10mm PVC a 3mm plexiskla/3mm kompozitu. 3D logo môže mať matný alebo lesklý povrch, záleží len od preferencií objednávateľa, resp. obdarovaného.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml